65 1560 0013 2026 0001 1543 0002

(z dop.: dla gimnazjum 15)

(więcej informacji znajdziecie Państwo na dole strony głównej)
Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

Turniej prowadzony jest systemem pucharowym. Harmonogram spotkań ustalany jest po losowaniu, które odbywa się w obecności uczniów na początku roku szkolnego. Wygrana drużyna przechodzi do dalszego etapu z eliminacji do ćwierćfinału, półfinału i finału, przegrana drużyna odpada z rozgrywek. Finał rozgrywany jest w dniu sportu. Mecze rozgrywane są na dwóch boiskach szkolnych. Drużynę tworzą ucznnice jednej klasy podczas gry na boisku zespół składa się z sze�ciu zawodniczek, które moga sie zmieniać nieograniczona ilość razy. Czas gry 2 x 10 minut z przerwš 5 minutową. Zespół powinien sie stawić na boisku w wyznaczonym wczesniej czasie zgodnie z charmonogramem rozgrywek w danym dniu nie później jak 10 minut od wyznaczonego czasu. Jeżli tego nie uczyni oddaje mecz walkowerem wynikiem
3 : 0. Jeśli zespół nie jest w komplecie musi mieć co najmniej cztery zawodniczki wygrywa zespół przeciwny wynikiem 3:0. W turnieju obowiązuje zasada fair play i kulturalnego zachowania się. Piłka nożna dziewcząt przynosi wiele emocji i zabawy nie ma faworytów, każda klasa ma szansę wygrać mecz i przejść do dalszego etapu rozgrywek. Warto zatem walczyć do ostatniego gwizdka a grę traktować jako dobrą zabawę.